Sosyal Medyada Biz

Şuanda Sitemizde 210 Kategoride Toplam 457 Ürün Bulunmaktadır.

2016 Arı Satışı
resim
resim
resim
resim
resim resim resim resim resim

2016 Arı Satışı

Ana Sayfa » ARI ve ANA ARI SATIŞI » 2016 Arı Satışı
Ürün No : 5155
Tarih : 06 Aralık 2015
Adet :

güncel paket arı siparişi

2016 Arı Satışı Başlamıştır….

Değerli ziyaretçilerimiz, ister amatör olsun, isterseniz profesyonel olsun arıcılık yapmak isteyen bütün müşterilerimize paket arı gönderim işlemleri yapacağız. Lütfen konunu iyi anlaşılması için yazdıklarımızı iyi okuyunuz.

2016 arı satışı için iki çeşit arı ırkı mevcut olacaktır. Yani farklı ırklardan arı satın alma imkanınız yoktur. Satışını yaptığımız arı ırkları ise kafkas ırkı ve karniyol ırkıdır. Peki illaki farklı bir ırkı ile çalışmak istiyorsanız şu şekilde yapabilirsiniz. Bu şekilde paket arı satın aldıktan sonra ana arı değişimi zamanı gelince ana arı satın alarak kolonilerinizi istediğiniz arı ırkına çevirebilirsiniz. Sitemiz aracılığı ile her türlü damızlık ve melez ana arı satışı vardır. Göndermiş olacağımız ana arılar çiftleşmiş ve hangi ırkı istiyorsanız o ırkın ana arısı gönderilmektedir.

Size gönderilecek olan paket arıların ana arıları 2016 yılı ana arısı olup ve çiftleşmiş olarak gelmektedir. Paket arıları ruşet kovan olarak tabir edilen ve aşağıda resimlerinide paylaştığımız kovanlar aracılığı ile gönderilmektedir. Kovanlarımız 5 çerçevelik ve 7 çerçevelik olmaktadır. Yani size bu kovanlar geldiği zaman yeni bir kovan tedarik etmeniz gerekiyor. Çünkü bu bizim kovanlarımız nakliye amaçlı ahşap yaptığımız kovanlardır. Biz paket arıyı gönderdikten sonra yaklaşık 1 gün ile 3 gün arasında değiştirmeniz gerekecektir. Çünkü arılar bu dar kovanda sıkışıp telef olabilir.

2016 yılı paket arı için size göndereceğimiz kafkas ırkı ve karniyol ırkı arılar 5 ve 7 çerçevelik olmaktadır. Yani iki paket halinde satışı yapıyoruz.

5 Çerçevelik Paket Arı (FİYAT: 240 TL) : Bu paket arı hem kafkas, hemde karniyol ırkı olmakta olup, yaklaşık 3 çerçeve yavrulu ve üzeri arılarla kaplı olmaktadır. 1 çerçeve ise yine günlük yumurta olup, son kalan çerçeve ise ballı ve polenli olarak üzeri arılarla doludur. Ana arısı 2016 yılının yeni kendi ana arısıdır.

7 Çerçevelik Paket Arı (FİYAT: 260 TL) : Bu paket arımızda yine kafkas ve karniyol ırkı olup, 4-5  çerçevesi yavrulu ve arılarla üzeri kaplı olup, 1 çerçevesi ise günlük yumurta olarak arılıdır. Son kalan çerçeve ise ballı ve polenli olmaktadır. Ana arısı 2016 yılının yeni kendi ana arısıdır. Bu üründen satın almak için burayı tıklayın: http://www.aricilikmalzemeleri.gen.tr/7-cercevelik-paket-ari-satisi.html

Paket arı almak isteyen müşterilerimiz sormak istediği sorulara örnek olarak aşağıya bir kaç soru çıkacağız yine sorularınız olursa lütfen “Yorumlar” kısmından her zaman sorabilirsiniz ve elimizden geldiğince cevaplamaya çalışırız.

Genel olarak müşterilerimiz sormuş oldukları sorular şu şekildedir:

Kargo ücreti kime ait?
Cevap: Kargo ücreti müşterilemize aittir ve kovan başına 10 ila 12 TL kargo tutmaktadır.

Ana arılar hangi yılın ana arısıdır?
Cevap: Ana arılarımız, 2016 yılının kendi ırkından olan ana arılardır.

Kargodaki kayıplar kime aittir?
Cevap: Kargodaki bütün kayıp ve telefler tarafımıza aittir. Yapmanız gereken kargo şirketinin yanında bizi arayıp 1 kovan açılmış ve arı yoktur gibi bildirirseniz mağduriyetiniz giderilecektir.

Ödemeler nasıl yapılacak?
Cevap: Arı satışı ve paket arılarda kargo şirketi kapıda ödeme kabul etmemektedir. O yüzen dolayı ödemeleri önceden almaktayız. Güven konusunda en ufak bir kuşkunuz olmasın bu zaman hiç kimseyi mağdur etmedik.

ana arı siparişi

YORUMLAR

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Hasan aktan
07 Aralık 2015 - 17:10

Ocak itibari ile odemeyi yaptigimizda hangi ay gonderimi yapiyorsunuz belirlediginiz ay hangisi istedigimiz zaman gonderim yapilirmi tes.

Admin
07 Aralık 2015 - 21:19

Hakan aktan, Nisan ayının ikinci haftası gibi olacaktır ve yaklaşık olarak Nisan’ın 10 gibi gönderimler başlayacaktır.

Fatih oğuz
07 Aralık 2015 - 19:27

Bu soğuk havalarda yeni kovana aktarmasak da,arıların geldiği ruset kovanda bahara kadar bekletsek sorun olurmu.en azından havalar ısınana kadar beklese

Admin
07 Aralık 2015 - 21:20

Fatih oğuz, arı satışı ve gönderimi Nisan ayı gibi olacaktır. Şuanda arı satışımız yoktur.

fatih oğuz
07 Aralık 2015 - 21:11

ruşet kovanın ölçüleri nedir? çıta ölçüleri özellikle önemli. elimdeki kovanlara uyarmı uymazmı değerlendirmesini yapacam.

Admin
07 Aralık 2015 - 21:21

fatih oğuz, bizim kovan ölçüleri ve çerçeve ölçüleri standart Tarım Bakanlığının ölçüleridir. Sizde kovanlarınızı normal bir kovan yapan marangoza yaptırdıysanız olacaktır. Ölçüler heryerde aynıdır değişmez.

ali
24 Aralık 2015 - 12:08

sayın yetkililer arı çıtalarınızın ölçüleri nedir dıştan dışa ölçülerinizi belirtirmisiniz

Admin
24 Aralık 2015 - 23:44

ali, arı kovan ölçülerimiz ve çerçeve ölçülerimiz standart langstrot kovan ölçüleridir. Yani bakanlığın belirlemiş olduğu arı kovanı ölçülerdir. Türkiye bulunan bütün arı kovanların olmaktadır.

ahmet
05 Mart 2016 - 16:46

yığılca arısı elinizde varmı

Admin
05 Mart 2016 - 22:36

ahmet, yığılca ana arısı olarak üretimimiz olmakta olup, fakat paket arı olarak satışımız yoktur.

timur kolabaş
11 Mart 2016 - 04:38

Kafkas cinsi arılarınız nerenin kafkası?Melezlemeyi hangi cinsle yaptı?

Admin
11 Mart 2016 - 09:01

timur kolabaş, kafkas damızlık ana arılarımız Ardahan ili Posof ilçesinin ana arılarıdır. Karniyol ve belfast cinsi arılar bulunmaktadır f1 arıların çiftleşmesinde.

Hasan
03 Temmuz 2016 - 21:40

Genççiftci projesi kapsamında, en az 5 çerçeve olmak üzere 40 kovan arı ve malzemelerine ihtiyacım var. Nasıl yardımcı olabilirsiniz?

Admin
04 Temmuz 2016 - 13:08

Hasan, tabi ki arı satışı ve malzeme konusunda yardımcı oluruz.