Sosyal Medyada Biz

Şuanda Sitemizde 210 Kategoride Toplam 457 Ürün Bulunmaktadır.

Anadolu Ana Arısı
resim
resim
resim
resim
resim resim resim resim resim

Anadolu Ana Arısı

Fiyat :
Ürün No : 1294
Tarih : 07 Şubat 2013
Adet :

Anadolu ana arısı; sert iklim koşullarına dayanıklılık, tutumluluk, yüksek kışlama ve yön bulma yeteneği, ana arı ve işçi arılarda uzun yaşam, yiyecek toplamada enerjik davranma gibi ayrı ayrı ırklarda görülebilecek özelliklere tek başına sahip olması ile yeni kombinasyonların elde edilmesinde rol oynayacak değerli bir  ırk olarak öne çıkmaktadır. Yavru ve bal üretim kabiliyetleri yüksektir.

Brother Adam tarafından Anadolu arısı olarak isimlendirilen ve belirli bir ırk özelliği göstermeyen Anadolu arıları genellikle esmer renkte, uysal, sakin tabiatlı, kışlama kabiliyetleri iyi, çalışkan, dayanıklı arılardır ve yağmacılığa fazla meyilli değillerdir. İç Anadolu bölgemizde bulunan ve melezleme çalışmalarında başarılı bir şekilde kullanılan bu ırkımızın yanı sıra Kars ve Erzurum yöresinde Kafkas ırkı, Batı Anadolu’da İtalyan ırkı, Karadeniz bölgesinde Karniola ırkı ve Akdeniz bölgesinde Kıbrıs ırkı arıların saf ve melez tiplerine rastlamak mümkündür.

Anadolu arısı (Apis mellifera anatoliaca) olarak da isimlendirilen bu ırk, Anadolu’nun büyük kısmında yayılış göstermektedir. 1953 yılında ırk düzeyinde sınıflandırılmıştır. Anadolu arısı, İngiltere ve ABD’ne götürülerek bu ülkelerdeki ıslah çalışmalarında kullanılmıştır. Ege formu gibi değişik alt türlerinin olabileceği bildirilmektedir. Anadolu arısı esmer ve küçük yapılı arılardır. Olumsuz kış şartlarına çok dayanıklı olup yavru ve bal üretim kabiliyetleri yüksektir.

ana arı siparişi

YORUMLAR

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

mustafa ayik
22 Şubat 2015 - 10:54

Merhabalar anadolu anasından sipariş vermek istiyorum ama fiyat çok yuksek karniyol ana siparişi de vereceğim ikisi birlikte olarak anadoludan 2 karniyol 5 seklinde sipariş verebilirmiyim ve teslimat ne zaman…

Admin
22 Şubat 2015 - 17:51

Mustafa ayik, tabiki verebilirsiniz. Teslimatlardan Nisan 15 gibi planlıyoruz tabi bu hava şartlarına bağlı olarak erken veye geç olabilir.