Sosyal Medyada Biz

Şuanda Sitemizde 210 Kategoride Toplam 457 Ürün Bulunmaktadır.

Bee Plus
resim
resim
resim
resim
resim resim resim resim resim

Bee Plus

Ana Sayfa » ARI İLAÇLARI » Bee Plus
Ürün No : 5726
Tarih : 05 Nisan 2016
Adet :

Bee Plus

BEE PLUS ; tıbbi ve aromatik bitkilerin distile edilmesi ile oluşan hidrolat ve esansiyel yağlarından üretilmiştir.
Arıcılıkta amaç nektar akımının en yoğun olduğu dönemlerde isçi arı sayısını en üst düzeye getirerek bal üretimini artırmaktır. Randımanlı üretim yapabilmek için modern kovan kullanılmalı, kolonide genç ve çalışkan ana arılar bulundurulmalı, hastalık ve zararlılar kontrol altına alınmalı ve gerekli görülen zamanlarda ek yemlerle koloni beslenmelidir.

BEE PLUS içeriğinde bulunan bitkisel ekstraktlar; arılanızın performansını arttırırken temizleme içgüdüsünü harekete geçirir. Temiz arı ve temiz kovanda hastalık oluşması doğal yoldan önlenmiş olur. Arıların bağışıklık sistemi kuvvetlenir.
Arıcılıkta bir üretim yılının sonunda elde edilen bal miktarı, koloni yönetiminin başarısını belirleyen önemli unsurlardan biridir. Bal verimi çevre, koloni yönetimi ve arının genetik özelliklerinin bir sonucu olup, koloni popülasyonunun büyüklüğüne bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Koloni popülasyonunun büyüklüğü ana arının yaşına, yumurtlama hızına ve işçi arıların yaşama gücüne göre değişim gösterebilmektedir. Koloninin yavru sayısı ile oluşturduğu bal verimi arasında pozitif bir ilişki bulunmaktadır.

BEE PLUS; arının yaşam gücünün artmasında önemli katkılar sağlar.
Bal üretiminde koloni yönetimi ve kullanılmış olan arı ırkı ne olursa olsun yetiştiricinin amacı; arı kolonilerinin ana nektar akımı dönemine kuvvetli bir işçi arı popülasyonu ile girmelerini sağlamaktır. Bu nedenle kolonilerin bulundukları döneme uygun düzeyde gelişmelerini ve en yüksek koloni gücüne yoğun nektar akımında ulaşmalarını sağlamak için bazı desteklere gereksinim vardır. Bunlar arı kolonilerine uygulanan iyi bakım, koloni besleme yöntemlerinin zamanında ve tekniğine uygun olarak yapılması, çevrede elverişli bitki kaynaklarının sağlanması, hastalık ve zararlılara karşı önlemler almak ve kolonilere belirli dönemlerde beslemek gibi uygulamaları içerir.

Bee Plus size istediğiniz destekleri sunar. Kuluçka alanında artış sağlarken güçlü işçi arılarınızla nektar akım döneminde yüzünüzden gülümseme eksik olmaz.
Kolonilerin ek yemlerle beslenmesi kadar besleme zamanı da önemlidir. Besleme ilkbaharda arıların kovandan çıkmaya başladığı zamanlarda ana arıyı yumurta oluşturmaya teşvik etmek amacıyla yapılır. Ana arının mümkün olduğunca erken ve çok yumurtlamaya başlaması, koloniyi güçlendirir ve bal toplama mevsiminde verim artışına neden olur. Sonbahar beslemesi ise arının kışlık yiyeceğinin tamamlanması ve yine ana arıyı yumurtlamaya teşvik ederek kışa genç arılarla girmek içindir.

Bee Plus bu dönemlerde en önemli yardımcınızdır. Bitkisel kaynaklı yem katkı maddesi olan BEE PLUS ile arılarınızı beslemeniz sizin için bir zorunluluktur.
Günümüzde hayvanların beslenmesinde farklı amaçlarla birçok yem katkı maddesi kullanılmaktadır. Yemlerin korunması ve besleme sonucu elde edilen ürünlerin raf ömrünün uzatılması için antioksidanlar; hayvanların sağlıklı büyümesi için de antimikrobiyal etkili katkı maddeleri kullanılmaktadır.
Bitkisel yağlar insan ve hayvanlar tarafından tüketildiklerinde sağlık açısından hiçbir sakınca doğurmadıkları ortaya konulmuş ve bu maddeler kimyasal yapı bakımından güvenli katkı maddeleri olarak sınıflandırılmışlardır.
Yapılan araştırmalarda bu yağların antioksidan, antiinflamatuvar, antimikrobiyal etkilerinin olduğu, hayvanların sindirim sistemini uyardığı, sindirim enzmlerinin etkinliğini artırdığı bildirilmiştir.

Bitkisel ekstraktlardan oluşan bir yem katkı maddesidir. Doğal, güvenli ve kalıntı bırakmayan çesitli bitki ekstraktlarından formüle edilmiştir.
Balda kalıntı bırakmaz, bal sezonu boyunca kullanılır.
Kimyasal ve sentetik madde içermez.
Yan etki yapmaz.
Arılarınızı bitkilerden kaynaklanan antioksidan, antimikrobiyal, antifungal, antiinflamatuar etkisi ile hastalıklara karşı korur. Güçlü kolonilerin oluşması nedeniyle arı ölümlerini engeller.
Zehirlenmelere karşı arılarınızın bağışıklık sistemini güçlendirerek ölümlerini azaltır.

Arılarınızı sakinleştirir. Yağmacılığı azaltır.
Kovan kapağını açarak çıta aralarına püskürtülerek uygulanır.
Kovan içindeki çıtalar aralanarak püskürtülen çözeltinin arılara temas etmesi sağlanır.

Uygulama yapıldıktan sonra birkaç saat içinde ilk etkileri görmeye başlarsınız.
Birer hafta arayla yapacağınız üç uygulamadan sonra arınızın hastalıklara karşı korunduğunu, temizleme içgüdüsünün geliştiğini iç ve dış etmenlere meydan okuduğunu göreceksiniz.

Bee Plus, sizin ve arınızın sağlığını korur, uygulama esnasında kötü etkilere neden olmaz. Kalıntısız bal üretmenizi sağlar.
Sürekli kullanımda ani ısı değişimlerinden arılarınızın etkilenmesini önler.
Arınızı kuvvetlendirdiği için her sezon karşılaştığınız hastalıklarla karşılaşmaz gereksiz masraflardan kurtulursunuz.
Ana arının yumurtlama performansını arttırarak koloni sayısını arttırır.
İçinde bulunan doğal vitamin ve proteinler sayesinde arınıza yaptığınız bu masraflardan kurtulursunuz.

Bee plus ürününü kullandığınızda arınızın rengi daha parlak ve canlı olacaktır.
Bal akımında kalıntı riski yaşamadan uygulama yapabilirsiniz.
Karakovan balında üretimi ve karlılığınızı arttırır.
Kanatsız arıyla karşılaşmazsınız.
Ana arı döllenmeden kullanılmamalıdır. Ana arının döllenmesi ile işçi arılar oluşur. Güçlü koloni için işçi arılar gereklidir.

ana arı siparişi

YORUMLAR

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz