Sosyal Medyada Biz

Şuanda Sitemizde 210 Kategoride Toplam 457 Ürün Bulunmaktadır.

Damızlık Ana Arı
resim
resim
resim resim resim

Damızlık Ana Arı

Ürün No : 2010
Tarih : 11 Temmuz 2014
Adet :

Ülkemizin bazı bölgelerinde damızlık ana arı üretimi yapılmaktadır. Türkiye’nin iklim şartlarına uygun olarak ve izola bölgesine sahip olan tek arı kafkas arısıdır. Bu arı genel itibari ile yüksek kesimlerde yani rakım olarak yüksek olan yerlerde kendini korumaktadır. Özellikler 1500 rakımlı ve daha yüksek yerlerde saf kafkas arısı olarak kalmaktadır. Bu bölgelerden alınan damızlık ana arılar ile F1 dediğimiz ana arı üretimi yani melez ana arı üretimi yapılmaktadır. Ülkemizde devlet tarafından korunan Artvin ilinin Macahel ve Ardahan ilinin Posof ilçesi gibi yöreler saf kafkas ana arı üretim merkezleridir.

Bu bölgelere dışarıdan hiçbir şekilde arı girişi olmadığı için kendi saflığını korumakta olup ve bu yöreler genellikle ana arı üretimi amaçlı kullanılmaktadır. Buradaki ana arı kolonileri ile yapılan analar damızlık ana olup ülkemizin farklı illerine gönderilerek ana arı üretimi yapılabilmektedir. Ve bu şekilde yapılan ana arı üretimlerine F1 olarak tabir edilmektedir.

Arıcılık Malzemeleri olarak bizim üretmiş olduğumuz ana arılarımız Ardahan ilinin Posof ilçesinde üretilmektedir. Yaklaşık rakımımız 1500 üzerindedir. Damızlık ana arı  isteyen arıcılarımıza Posof ilçemizden gönderilmektedir. Tarım Bakanlığının izni ile üretilmekte olup, gönderilen ana arılarımızı içinde gerekli evrakları mevcuttur.

Tarım Bakanlığı tarafından Posof kafkas arısı tescil edilmiş olup, bu bölge izole bölge olarak kabul edilmiştir. Bu arının saflığı bilimsem olarak ispatlanmıştır. Gerekli ana arı üretim tekniklerinin çalışmaları her yıl düzenli bir şekilde devam etmektedir.

DİKKAT..! ÜRÜN ÜZERİNDE YAZILI OLAN FİYAT 5 ADET ANA ARI FİYATI’DIR. 

ana arı siparişi

YORUMLAR

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

KURAN
21 Aralık 2014 - 22:07

BU ARI AIRKI ÇANKIRI İLÇESİ ÇERKEŞ TE UYGUN OLUR MU

Admin
22 Aralık 2014 - 00:32

Uygundur bakın ordaki seçeneklerden hangisi istiyorsanız o gönderilir. Açıklama kısımlarını iyi okuyunuz.

ömür büyükçiçek
20 Nisan 2015 - 22:36

ben erzurum da askeri personelim. kahramanmaraş elbistana uygun olur mu? orada verim alabilir miyiz?

Admin
20 Nisan 2015 - 22:43

ömür büyükçiçek, sizin damızlık kafkas arı ile değilde normal f1 ana arı ile çalışmanız daha doğru olacaktır.

satılık arı arıcılık malzemeleri kredi kartı kredi-karti-icin-tiklayin kategorilere geri dönün genç çiftçi arıcılık hibe projesi ana arı siparişi

Benzer Ürünler