Sosyal Medyada Biz

Şuanda Sitemizde 210 Kategoride Toplam 457 Ürün Bulunmaktadır.

Damızlık Yığılca Ana Arı
resim
resim
resim
resim resim resim resim

Damızlık Yığılca Ana Arı

Ana Sayfa » ARI ve ANA ARI SATIŞI » Damızlık Yığılca Ana Arı
Ürün No : 5378
Tarih : 03 Şubat 2016
Adet :

Damızlık Yığılca Ana Arı

Bu şekilde satışını yapmış olduğumuz ana arı yığılca bölgesinde üretilen damızlık olarak satışını yapmış olduğumuz ana arıdır. Yani izole bölgede üretilen ana arıdır. Ayrıca yine bu bölgede alınıp başka bir bölgede üretilen ise f1 yığılca ana arısı olarak satışını yapmaktayız.

Damızlık yığılca ana arı siparişi verecek olan müşterilerimiz için ana arı gönderimleri Haziran ayı itibari ile başlamaktadır. Ama diğer f1 olarak üretmiş olduğumuz ana arılar ise Nisan başı gibi gönderilmektedir. Lütfen sipariş verirken bu ayrıntıyı göz önünde bulundurunuz.

Yığılca ana arısı olarak iki çeşit üretimimiz vardır;

Birincisi, yığılca ilçesinde bulunan yerde damızlık ana arı üretimi yapmaktayız.
İkincisi ise, yığılca ilçesinden farklı bir bölgede damızlık yığılca ana arılarından larva transferi ile elde etmiş olduğumuz f1 ana arılardır.

Yığılca arısı hakkında daha fazla bilgi vermek gerekirse;

Batı Karadeniz Bölgesi Balarısı (Apis mellifera L.) Populasyonun Morfolojik Özellikleri isimli bildirisinde Yığılca arısının scutellum renginin sıfıra yakın olması ile diğer bal arısı populasyonlarından ayrıldığı bildirilmiştir. Diğer bazı araştırıcılarda yayınlarında Yığılca arısının farklı bir ekotip olduğundan söz etmektedir. Araştırma sonuçlarının yayınlanması ile literatürlere giren Yığılca ekotipi yüksek bal verimi ile Türkiye arıcılığına ümidi olara gösterilmektedir. Türkiye’nin 56 farklı lokasyonundan örnek alarak yaptığı araştırmada Yığılca arısı vücut iriliği ve organlarının uzunlukları bakımından diğer illerin arı popülasyonlarından farklı bulunmuştur. Yığılca arısının ön kanat uzunluğu ortalama 9.30; arka kanat uzunluğu ortalama 6.60 çıkmıştır. Bacak karakterlerinden Femur uzunluğu * 2.81 Tibia uzunluğu *3.23, Basitarsus uzunluğu*2.18, Basitarsus genişliği* 1.20. olarak bulunmuştur.

ana arı siparişi

YORUMLAR

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

ercan sezer
14 Mart 2016 - 20:50

ıyı gunler Ana arı satısınız nezamn baslıyor.birde tek ana sipariş alıyormusunuz. tesekkurler

Admin
14 Mart 2016 - 21:08

ercan sezer, ilk ana arı satışı Nisan ayı başı gibi başlayacaktır.