Sosyal Medyada Biz

Şuanda Sitemizde 210 Kategoride Toplam 459 Ürün Bulunmaktadır.

İtalyan Ana Arı
resim
resim
resim
resim
resim resim resim resim resim

İtalyan Ana Arı

Ürün No : 1428
Tarih : 03 Eylül 2013
Adet :

İtalyan Ana Arısı, (Apis mellifera ligustica) Eskiden beri üstün özelliklerini koruyan üstün bir arı ırkıdır. Asıl yurdu Kuzey İtalya’dır. İtalyan arıları çok çalışkan ve uysaldırlar. Ana arı bol yumurtlama yeteneğine sahiptir. İtalyan arı ırkı, ılıman iklim kuşaklarında yetiştirilir. İnce karın ve nispeten uzun bir dile sahiptir. Bu ırkta kıllar sarı renkte olup bu durum erkek arılarda daha belirgindir.

İtalyan ırkı arılar sakin yaradılışlıdırlar. Çoğalma kabiliyetleri fazladır. Yavru büyütme yeteneği fazla olup erken ilkbaharda kuvvetli koloni oluştururlar. Bol nektar toplayarak çok bal yaparlar. Oğul verme meyilleri zayıftır. Obur oldukları için kış mevsiminde fazla bal tüketirler. Kısmen uzun dilleri sayesinde yonca çiçeklerinden kolaylıkla yararlanırlar. Üstün petek örme özelliği İtalyan arısını, arılar arasında en iyi petek ve petekli bal üreten arı haline getirmiştir. Bu olumlu özelliklerine karşın yön tayin etme duyguları zayıftır ve yağmacılığa eğilimlidirler.

Arı Irkları İçersindeki en uysal ırktır, arılıgınızda mutlaka bulundurulması gereken bir arı ırkıdır. Bahar mevsiminde erken besleme yapıp, erkek arı kolonisi olusturabilirsiniz, burdaki amac çiftleşme döneminde, döllenmeye çıkan ana arılarınız, farklı saldırgan bir ırkla değilde, italyan ırkı erkek arılarla çiftleşmesi arınızın sakin uysal olması için yeterlidir. İtalyan ana arı bahar ayında erken geliştiği için arıcı için bir avantajdır.

satılık arı ve paket arı ana arı siparişi

YORUMLAR

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

ahmet aydın
12 Ocak 2014 - 20:31

safmıdırlar

yusuf Karataş
20 Ağustos 2014 - 18:05

sicaga karşı nasıl acaba

AHMET DİKMEN
21 Ocak 2015 - 16:45

ARILARIM ZON/DEVREK RAKIM 800 M BÖLGEDE TAMAMİ İLE ACI BAL ÜRETİMİ YAPILMAKTADIR İTALYAN ANA ACI BALDA ÇALIŞMA KABİLİYETİ NEDİR VEYA EN İYİ VERİM ALABİLECEĞİM YAVRULAMA KABİLİYETİ YÜKSEK BİR IRK ÖNERİR Mİ SİNİZ İYİ ÇALIŞMALAR

Admin
21 Ocak 2015 - 16:51

Ahmet Dikmen, rakım olarak biraz yüksek sayılır bulunduğunuz yer size kafkas ana arı ve karniyol ana arıyı tavsiye edebiliriz.

irfan
20 Şubat 2015 - 10:30

üretmiş olduğunuz anaarı cinslerinden nisan ayından itibaren bir tanede istesek gönderme imkanınız var mı? selamlar.

Admin
20 Şubat 2015 - 13:40

irfan, hayır en az 3 adet ana arı siparişi alabilmekteyiz. iyi günler

HASAN
08 Mart 2015 - 17:43

Selam dostum Ben Çorum Kargıdan Hasan sitenizden 5 adet italyan ana arısı sipariş verdim ama henüz parasını yatırmadım size 2 defa telefonla ulaşmak istediysemde cevap alamadım. Sizden ricam bu italyanlar safkanmı yoksa melezmi bunu öğrenmek istiyorum vede en geç ne zaman gönderim yapıyorsunuz? Birde bu analar yumurtlamaya hazır döllenmiş arılarmıdır teşekkürederim.

Admin
08 Mart 2015 - 19:19

Hasan bey, italyan ana arılar safkan değildir ve f1 ana arılardır. Abu Dabi’den temin ettiğimiz damızlıklarla üretilmektedir. Gönderimlerimizin tamamı yumurtlar haldeki 2015 üretimi ana arılarıdır.Üretimlerimiz sertifikalı ve ruhsatlı olarak 25 yıldır devam etmektedir. Gönderimler Nisan 15 gibi olacaktır.

Gürter Felek
12 Ocak 2016 - 10:17

Kuzey Kıbrıs’sa gönderim varmı!

Admin
12 Ocak 2016 - 11:43

Gürter Felek, normal şartlarda yapmıyoruz. Orada aras kargo şubesi bulunuyor mu?