Sosyal Medyada Biz

Şuanda Sitemizde 210 Kategoride Toplam 457 Ürün Bulunmaktadır.

Karpat Ana Arısı
resim
resim
resim
resim
resim resim resim resim resim

Karpat Ana Arısı

Ana Sayfa » ARI ve ANA ARI SATIŞI » Karpat Ana Arısı
Ürün No : 6194
Tarih : 25 Mayıs 2017
Adet :

Karpat Ana Arısı

Ülkemizde ve dünya genelinde bölgelere göre birden fazla ana arı çeşitleri bulunmaktadır. Ülkemizde de bilinen ırklar içerisinden karpat ana arısı da bulunmaktadır. Ana arı üretim çiftliğimizde belirli kapasitede karpat anası üretimi yapılmaktadır. Bu ana arı hakkında biraz bilgi verelim.

Karpat arısı, esmer bir görünümü olan, kafkas ile karniyol arı rengine yakın olan bu arı adını Ukrayna ülkesinin kuzeyindeki karpat dağlarından alıyor, arı ırklarının en üstünde duruyor, bal verimi yüksek, oğul eğilimi orta, gelişim hızı yüksek, hastalıklara dayanıklığı yüksek, dil uzunlugu kafkastan sonra geliyor, en belirgin özelligi gümüş grisi olması, anarı yumurtlama temposu 2000, 2500, 2700 resmi kayıtlarda 2500 olarak belirlenmiştir. En büyük üreticisi ABD dir.

İklim isteği yüksek rakım, yapılan testlerde karniol, belfast, bucukfast maretica ve italyan karşısında başarı oranı yüksektir ve kışlama yeteneği daha iyi olduğu bilinmektedir. Ana arı siparişlerinizi ANA ARI GEN TR sitesi üzerinden verebilirsiniz.

KARPAT ANA ARISI SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN…

ana arı siparişi

YORUMLAR

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz